Dywany definiują przestrzeń, tworzą klimat, dają uczucie ciepła, które uprzyjemnia atmosferę wnętrza.

Mają wpływ na nasze emocje. Robiąc wrażenie swoim pięknem, kolorem, fakturami i wzornictwem, wpływają na nasz nastrój. Słusznie architekci i projektanci wnętrz uważają dywany za nieodzowny element dekoracji.

Pasują do każdej przestrzeni. Ich funkcja dekoracyjna od stuleci odzwierciedla i wyraża zmysł estetyczny i kulturowy danego miejsca.

dywan Razem custom

Dywany wełniane są bezpieczne i ognioodporne – są niepalne i hamują rozprzestrzenianie się ognia, nadają się do recyklingu i ulegają biodegradacji ze względu na swoje naturalne cechy, dbają o otoczenie!

Dywany są niezwykle łatwe do czyszczenia i wymagają minimalnej konserwacji. Sekret utrzymania dobrego stanu dywanu polega na regularnym odkurzaniu i czyszczeniu ewentualnych plam przed ich wyschnięciem; wystarczy ciepła woda, odrobina detergentu.

Dywan wełniany Zbliżenie w salonie

Dywany czyste, suche i w dobrym stanie poprawiają jakość powietrza i pomagają zminimalizować reakcje alergiczne, ponieważ działają jak naturalne filtry, przyciągają i zatrzymują cząstki kurzu – główną przyczynę alergii. Regularne odkurzanie eliminuje je z pomieszczenia. Pokoje z dywanami zawierają do ośmiu razy mniej cząsteczek kurzu, znacznie poprawiając jakość powietrza.

 

Dywany zapewniają doskonałą izolację cieplną – utrudniają przenikanie do pomieszczenia niskiej temperatury od spodu, tym samym zapobiegając uciekaniu ciepła z pomieszczenia. Działają dźwiękoszczelnie, tłumią kroki i pochłaniają hałas z otoczenia. To wszystko sprzyja relaksowi  i harmonii we wnętrzu, tym samym zwalcza stres i poprawia samopoczucie.

Dywany to świetny sposób na złagodzenie fizycznego napięcia powodowanego chodzeniem po twardych podłogach. Ponadto tworzą bezpieczną powierzchnię antypoślizgową – idealną dla dzieci i osób starszych – i minimalizują ryzyko obrażeń spowodowanych upadkiem

Co więcej!
Chodzenie boso po dywanie jest jak łagodny masaż stóp – czyż nie jest to wystarczający powód, by rzucić dywan na podłogę ?

A jeśli chcesz nieco bardziej zgłębić temat, zapraszam Cię do obejrzenia rozmowy ze mną, do której zaprosił mnie Rafał Hampel – prowadzący podcast Spokojnie o wnętrzach. To nagranie odcinka, w którym dzielę się swoją pasją i opowiadam o drodze od idei do życiowej i zawodowej misji, którą jest projektowanie i realizowanie unikalnych dywanów….i nie tylko, jak to najczęściej w rozmowach bywa. 😉 Kliknij tutaj.