„Praca twórcza jest zabawą. To swobodne spekulacje przy użyciu materiałów wybranej formy.” – Stephen Nachmanovitch
Dywany to wyjątkowa „działka”. Mają za zadanie wnętrza nie tylko ocieplać, ale i zdobić. Ta pierwsza funkcja o tyle nie jest skomplikowana, że sam fakt położenia na podłodze tkaniny, dowolnego rodzaju, ją spełnia. Ta druga, nieco trudniejsza. Osobiście jestem zafascynowana niezmiennie tym, na ile różnych sposobów można dywanem wnętrze kreować. Wyobraź sobie monochromatyczne wnętrze, a w nim zjawiskowo kolorowy dywan. Od razu pojawia się energia; w tym samym wnętrzu postarzany lub zębem czasu nadgryziony pers – od razu inny klimat, czyż nie ? W sypialni, pod nogami, wyjątkowej miękkości gruby wełniany dywan, dzięki nim wstajesz już tylko prawą nogą.
Dywan wełniany Dotyk
Dywan Dotyk z kolekcji Emocje
Dywanom z natury rzeczy najbliżej do sypialni, salonu, czy pokoju dziecięcego, jednak ja staram się przekonywać do łamania tych standardów. Sama mam dywan w kuchni, ciemny rzecz jasna, ale jednak. Dywan pod nogami stołu jadalnianego, to rzadkie rozwiązanie, a szkoda. Tam przecież zazwyczaj spędzasz najwięcej czasu i samo odczucie miękkości pod stopą, wzmaga pozytywne doznania i sprzyja relaksowi.

Dywan rzecz jasna dopasować należy do konkretnego wnętrza, jak ubranie do sylwetki. I dużo też analogii do ubrań znajduję. Mimo ogromu tego, co oferuje nam rynek, zdarza się często, że nic nam nie pasuje, wówczas – modowo prosimy o radę przyjaciółkę, przyjaciela, doradcę wizerunkowego – w obszarze dywanowym na pomoc przychodzi ręczne tkanie wg. indywidualnego projektu.

Dywan na zamówienie można stworzyć dwoma metodami – tradycyjnym ręcznym tkaniem na krosnach lub ręcznym taftowaniem. W tej drugiej metodzie dywan powstaje poprzez wstrzeliwanie włókien w płótno za pomocą ręcznego, specjalnego pistoletu. Płótno wcześniej rozpięte jest na ramie, a na nim narysowany lub wydrukowany jest wzór. W konkretne miejsca wstrzeliwuje się włókna o odpowiednim kolorze, a pistolet pozwala regulować ich długość. Kiedy “strzelanina” się kończy, dywan zostaje zdjęty z ramy i zabezpieczony od spodu warstwą najczęściej kauczuku i bawełnianą tkaniną. Obie techniki dają niezliczone możliwości tworzenia dywanów o najwymyślniejszych wzorach, kolorach i kształtach.
dywan RAZEM
Możesz zażyczyć sobie nawet najbardziej fantazyjny wzór: życiowe motto, kolorystyczną abstrakcję, czy po prostu dobrać do wnętrza odpowiedni odcień i wysokość cięcia runa dla swojego dywanu. Możesz wykorzystać jeden z moich autorskich wzorów i zacząć się nim bawić. Ogranicza Cię już tylko wyobraźnia. Efekty 3D, niemal nieograniczona paleta kolorów, pełna dowolność kształtu i wymiarów, runo cięte i pętelkowe…WOLNOŚĆ, a inspiracja jest wszędzie! Jeśli dotarłaś/eś do tego miejsca i czujesz „chcę!” a jednocześnie „ale jak?” stanę się dla Ciebie Ariadną. 😉 Ask me!